سوالات متداول

برای پاسخ سریع به سوالات متداول که دریافت میکنیم، سوالات متداول ما را بررسی کنید.

ساعت های کاری پذیرش چه زمانی است؟

پذیرش مرکز همه روزهای کاری از ساعت 7 صبح تا 9:30 شب بوده و فعالیت مرکز به صورت شبانه روزی می باشد.

جواب تصویربرداری چه زمانی آماده می شود؟

مهلت تعیین شده برای جواب (ریپورت)، 2 روز کاری می باشد که تاریخ و ساعت جوابدهی بر روی رسید بیمار ذکر شده است. ولی بعد از زمان ذکر شده بر روی رسید بیمار جواب آماده و همه روزه از ساعت 8:30 صبح الی 20 عصر قابل تحویل می باشد و در صورت آماده شدن جواب زودتر از تاریخ ذکر شده در رسید بیمار، پیامکی به شماره تلفن همراه بیمار مبنی بر آماده شدن جواب ارسال می گردد.

زمان نوبت های MRI برای کی می باشد؟

در موارد اورژانسی، نوبت های نصف شب طی همان شب یا نهایتا یک روز آینده و در موارد غیر اورژانسی معمولا نوبت های روزانه به صورت یک یا دو روز آتی امکانپذیر می باشد.

زمان نوبت های سی تی اسکن برای چه زمانی می باشد؟

سی تی اسکن های ساده و بدون تزریق معمولا در همان روز کاری قابل پذیرش و انجام می باشند. ولی سی تی اسکن های با تزریق با توجه به آمادگی های قبل از انجام تصویربرداری معمولا یک الی دو روز بعد از پذیرش امکانپذیر می باشد.

زمان نوبت های رادیولوژی برای چه موقع می باشد؟

رادیولوژی های ساده و بدون تزریق معمولا در همان روز کاری قابل پذیرش و انجام می باشند. ولی رادیولوژی های با تزریق (عکس رنگی) با توجه به آمادگی های قبل از انجام تصویربرداری معمولا یک روز بعد از پذیرش امکانپذیر می باشد.

زمان نوبت های ماموگرافی برای کی می باشد؟

ماموگرافی معمولا در همان روز کاری قابل پذیرش و انجام می باشد و فقط بهتر است قبل از مراجعه برای انجام ماموگرافی بیمار استحمام نماید.

زمان نوبت های سنجش تراکم استخوان (دانسیتومتری) و دهان و دندان برای کی می باشد؟

سنجش تراکم استخوان و رادیولوژی دهان و دندان معمولا در همان روز کاری قابل انجام است.

زمان نوبت های سونوگرافی برای چه مواقعی می باشد؟

نوبت دهی بخش سونوگرافی معمولا در شیفت صبح و بعد از ظهر قابل انجام است. برای گرفتن نوبت سونوگرافی با مراجعه حضوری و با توجه به نسخه بیمار در همان روز ویا روز آینده قابل انجام می باشد.

برای تغییر دادن نوبت MRI چه اقدامی باید کرد؟

تغییر نوبت به صورت حضوری انجام می شود و فقط در موارد استثنائی و برای بیماران شهرستانی از طریق تلفن امکانپذیر می باشد.

اگر دیرتر از زمان نوبت داده شده برای MRI در مرکز حاضر شویم چه اتفاقی می افتد؟

در مواردی که بیمار با تاخیر جهت تصویربرداری مراجعه نماید مرکز سعی خواهد کرد تا جائی که امکان دارد در همان روز کاری تصویربرداری شما را انجام دهد. در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد بایستی نسبت به تغییر نوبت و یا عودت و دریافت هزینه خود اقدام نمایید.

برای دریافت جواب چه مدارکی باید به همراه داشته باشیم؟

برای دریافت جواب رسید بیمار و یا تصویر آن الزامیست و در صورت گم کردن رسید بیمار، کارت شناسایی دارای کد ملی بیمار و یا تصویر آن لازم می باشد. در صورتی که بعد از انجام تصویربرداری کلیشه های خود را تحویل گرفته اید برای دریافت ریپورت به طبقه همکف بخش صندوق مراجعه فرمایید

چگونه می توان سی دی تصاویر تهیه شده را برای ارائه به پزشک دریافت کرد؟

برای گرفتن سی دی باید به صورت حضوری به بخش پذیرش طبقه زیرزمین مرکز مراجعه نمایید.

چگونه می توان بدون در اختیار داشتن کلیشه ها و سی دی بیمار تصاویر بیمار را مشاهده کرد؟

پزشک می تواند با ورود به وب سایت مرکز و با ورود به پنل پزشک و با جستجوی کد ملی بیمار نسبت به مشاهده تصاویر و گزارش بیمار اقدام نماید.

بیمار می تواند با ورود به وب سایت مرکز و با ورود به پنل بیمار و با وارد کردن که به مرکز ارائه داده است نسبت به مشاهده تصاویر و گزارش خود اقدام نماید.

چگونه می توان در صورتی که به هر علتی نتوانستیم برای تصویربرداری مراجعه کنیم هزینه پرداختی خود را دریافت کنیم؟

بیمار و یا همراه بیمار می تواند با ارائه رسید دریافت وجه نسبت به عودت پرونده و دریافت هزینه اقدام نماید.

آیا می توان با دفترچه بیمه شخص دیگری برای تصویربرداری مراجعه کرد؟

به هیچ وجه امکان تصویربرداری با دفترچه شخص دیگری غیر از بیمار وجود ندارد و در صورت احراز تخلف دفترچه بیمار ضبط و به بازرسی بیمه ارجاع داده می شود. ضمنا در صورت تجویز نسخه الکترونیکی به همراه داشتن کارت ملی برای تصویربرداری الزامیست.

برای گرفتن هزینه خود از بیمه تکمیلی چه مدارکی باید از مرکز دریافت کنیم؟

مدارک مورد نیاز برای بیمه تکمیلی رسید دریافت وجه و کپی ریپورت بیمار به همراه برگ سوم نسخه تحریر شده پزشک و یا در صورتی که به صورت الکترونیکی تجویز شده باشد به پذیرش اطلاع دهید تا کپی نسخه الکترونیک را از سایت گرفته و به شما تحویل دهند.

سوالی دارید؟

چنانچه پاسخ سوال تان را در این بخش پیدا نکردید، سوال تان را با ما مطرح کنید